Wilkes-Barre, Pa., May 23, 2022 - King’s College awarded 493 degrees to students receiving their bachelor’s or master’s degree at its 73rd annual Commencement on Sunday, May 22. The ceremony was held at the Mohegan Sun Arena at Casey Plaza and returned to the pre-pandemic format honoring graduates in one event with family and friends in attendance.

This year’s speaker, Don Mullan, an Irish author, media producer, and humanitarian, delivered remarks to the graduating class and received an honorary degree. Additional remarks and prayers were offered by Thomas R. Smith ’77, chair of the board of King’s College; Rev. Thomas P. Looney, C.S.C., Ph.D., president of King’s College; The Most Reverend Joseph C. Bambera, D.D., J.C.L., Bishop of the Diocese of Scranton; and Scarlett Spager, class president. Joseph Evan, Ph.D., ’95, provost and vice president for academic affairs, conferred the degrees.

Listed below are the degrees conferred and the individuals eligible to graduate at the time of this release. A searchable listing can be accessed at kings.edu/commencement.

MASTER OF EDUCATION CURRICULUM AND INSTRUCTION
Maureen Janine Devine, Harveys Lake, PA; Paul Stephen Francis, Pittston, PA; Ioan Giurca, Hazle Township, PA; Kelly Suzette Gibbons, Dallas, PA; Adison M. Hazlet, Hunlock Creek, PA; Devin A. Hassay, Nanticoke, PA; Brandon M. Karmonick, Hazle Township, PA; Kelly Kirchner, Scranton, PA; Kristy Ann Kohler, Mcadoo, PA; Maria Sciandra Koons, Mountain Top, PA; Maura M. Modrovsky, White Haven, PA; Rebecca L. Oberrender, Breinigsville, PA; Diana Marie Pierce, Hanover Township, PA; Anthony Rodriguez, Hazleton, PA; Danielle Lynn Runo, Tamiment, PA; Dawn Marie Sullin, Utica, NY; Mary G. Swaback, Kingston, PA; Theadora Ann Treslar, Dallas, PA.

MASTER OF EDUCATION READING
Asmahan Alghamdi, Wilkes-Barre, PA; Larissa L. Soroka, Blakeslee, PA; Ashleigh Elizabeth Soboleski, Hanover Township, PA; Heather Layman Brown, Mount Joy, PA; Shelby Mitchell, Milford, PA; Laura Joy Delgado, Colorado Springs, CO; Shari L. Macias, Wellsboro, PA.

MASTER OF EDUCATION SPECIAL EDUCATION
Alicia Bishop, Shickshinny, PA; Christine Glader, Castle Pines, CO; Sarah Elaine Reling, Denham Springs, LA.

MASTER OF SCIENCE ATHLETIC TRAINING
Patrick Duane Gardner, Endwell, NY; Joshua D. Tanner, Throop, PA.

MASTER OF SCIENCE HEALTH CARE ADMINISTRATION
Noah David Adams, Allentown, PA; Shannon M. Bollard, Uniondale, PA; Anna Giuseppa Colonna-Dotter, Lindenhurst, NY; Olena Maria Czabala, Johnson City, NY; Cody Lee Evans, Glen Lyon, PA; Brandon Jay George, Lehighton, PA; Joseph Giacomo, Long Branch, NJ; Louisa V. Keil, Bear Creek Township, PA; Jordan McKenzie LaBar, Easton, PA; Laura J. Leonard, Owego, NY; Lorie Lopez, Wilkes-Barre, PA; Joseph Mwesige, Sayre, PA; Chelsea J. Nace, Shermansdale, PA; John Barclay O'Neil, Elgin, IL; Kelly Julianna Pierce, Caldwell, NJ; Kara Christine Poremba, Honesdale, PA; Shannon Radlach, Reading, PA; Brenda L. Savoca, Brooklyn, NY; James A. Sanders, White Haven, PA; Amy Elizabeth Shadle, Jersey Shore, PA; Philbert Takyi-Nketiah, Mountain Top, PA; Glenn W. Tyranski, Huntington, NY; Desiree Lillian Voitek, Luzerne, PA; Andrew William Zub, Clark, NJ.

BACHELOR OF ARTS COMMUNICATIONS
Scott Nolan Alexander, Wyoming, PA; Andrew John Bowden, Wapwallopen, PA; Kristopher Anthony Boxter, Barnesville, PA; Jake Daniel Brindisi, Woodland Park, NJ; Breanna Rose Jacinto, Old Bridge, NJ; Justin Le Cadre, Scranton, PA; Matthew Lowry, Wenonah, NJ; Liam Patrick Mcloughlin, Colchester, CT; Alec Martin, Mechanicsburg, PA; Robert Claude Neill Jr., Glenolden, PA; Tessa Marie Schaefer-Flynn, Holbrook, MA; Scarlett H. Spager, Old Forge, PA, Recipient of the Father Murgas Memorial Award for Communications; Noah Tanner, Throop, PA; Paul Joseph Trabucco, Chester Springs, PA; Connor Trail, Weston, CT; Mitchell David Warnick, Bear Creek Township, PA.

BACHELOR OF ARTS CRIMINAL JUSTICE
Bader Hussain Alghamdi, Wilkes-Barre, PA; Abdulaziz H. Alruwaili, Wilkes-Barre, PA; Mohammed Abdulelah H Alssaedi, Wilkes-Barre, PA; Mohammed Mansour Alburaidi, Wilkes-Barre, PA; John R. Corrigan, Ashley, PA; Timothy J. Costantino, Jr., Easton, PA; Noah George Cusatis, Meshoppen, PA; Elijah Demosthene, Pomona, NY; Tyler John Ferlick, Duryea, PA; Nathan Anthony Haley, Atlanta, GA; Joy Harris, Wyoming, PA; Penny Inthavongsa, Elmira, NY; Jonathan Jimenez, Scranton, PA; Cole Keating, Wilkes-Barre, PA; Kade Darin Kravits, Shavertown, PA; Austin Michael Leone, Pompton Lake, NJ; Bryce Patrick McElhiney, West Chester, PA; Jaymie Justine Mazewski, Milan, PA; Meghan E. Mietlicki, Leroy, NY; Anthony Neri JR, Carbondale, PA; Aaron M. Polon, Throop, PA; Madalynn Penchishen, Macungie, PA; Victoria Courteney Rosario, Lansdale, PA, Recipient of the Josephine T. Moran Foreign Language Award; Emily Sims, Nanticoke, PA; Andrew Jerome Steidle, Rockville Centre, NY; Wayne Louis Wittmann Jr., Brick Township, NJ.

BACHELOR OF ARTS ECONOMICS
Afnan Saeed Alsamman, Madina, Saudi Arabia.

BACHELOR OF ARTS EDUCATION
Vanessa Lynn Dankovitch, Plains, PA; Noël Greenwood, Breinigsville, PA; Sarah Joan Hayward, Ringoes, NJ; Nicole E. Kirse, Hazlet, NJ; Kelly Catherine Kramer, Duryea, PA, Recipient of the Dr. Adam Drayer Award for Demonstrated Excellence; Piper Marie Kane, Dupont, PA; Stephanie A. Kleinfelder, Langhorne, PA; Jami Marie Lesek, Lake Ariel, PA; London Paige Lovallo, Taylor, PA; Alyssa Elizabeth Macher, Floral Park, NY; Megan Elizabeth O'Brien, East Setauket, NY; Kassidy Nicole Ratzin, Duryea, PA; Joseph John Ruzicka, Bear Creek, PA; Kelsey H. Schneider, Macungie, PA; Amanda Elizabeth Selsavage, Levittown, PA; Tiffany L. Vincavage, Falls, PA; Sister Josephine Wagner, SCC, Wilkes-Barre, PA, Recipient of the 2022 Outstanding Adult Learner of the Year Award.

BACHELOR OF ARTS EDUCATIONAL STUDIES
Alyssa Ann Dragon, Shavertown, PA; Mary Rose Poray, Plains, PA; Elisa Rivera, Wilkes-Barre, PA; Cyrena Tevy Spafford, Warminster, PA, Recipient of the King’s College Educational Studies Excellence in Academics Award; Brendan Taber, Massapequa, NY.

BACHELOR OF ARTS ENGLISH
Ireland A. Davies, Kingston, PA.

BACHELOR OF ARTS ENGLISH - SECONDARY EDUCATION
Paige Nicole King, Wetumpka, AL; Citlalli G. Zaragoza, Steelton, PA.

BACHELOR OF ARTS ENVIRONMENTAL STUDIES
Ryan Joseph Casola, Green Lane, PA; Alex Gulitus, Plains, PA; Jeffrey Mondulick, Wilkes-Barre, PA.

BACHELOR OF ARTS GENERAL STUDIES
Paul Martin Trzcinski, Old Forge, PA.

BACHELOR OF ARTS HISTORY
Zachary Robert Evans, Mcadoo, PA; Richard Clark Huey IV, Luzerne, PA; Jake Joseph Hogan, West Pittston, PA, Recipient of the Donald W. Farmer Memorial Award for History; Kelly Francis McDermott, Plains, PA; Benton Charles Smith, Glen Lyon, PA, Recipient of the Award of the Bishop Hafey Assembly Fourth Degree, Knights of Columbus for History, and the Theta Alpha Kappa Undergraduate Achievement Award; Matthew H. Stegura, South Abington Township, PA; Devn Marc Thomas, Nanticoke, PA, Recipient of the Temple B’nai B’rith Award for Public Administration; Stephen M. Vivona, Thompson, PA; Kevin Joseph Wrobleski, Commack, NY.

BACHELOR OF ARTS HISTORY - SECONDARY EDUCATION
Thomas R. Gilmore, Sussex, NJ.

BACHELOR OF ARTS MATHEMATICS
Hothayfh Zuhair Alqunaybet, Wilkes-Barre, PA.

BACHELOR OF ARTS MATHEMATICS - SECONDARY EDUCATION
Jessica Grace Parente, West Wyoming, PA, Recipient of the Reverend James E. Kline Award for Mathematics.

BACHELOR OF ARTS PHILOSOPHY
Grant Richard Cormier, Mountain Top, PA.

BACHELOR OF ARTS POLITICAL SCIENCE
Kevin Brinker, Bangor, PA, Recipient of the W.A. Kilburn Memorial Award for Philosophy; Michael Joseph Caravaggio, Shavertown, PA; Issa Bader Dahdal, Shavertown, PA, Recipient of the John F. Kennedy Award for Political Science; Jonathan Clark Shaw, Kingston, PA; Kristi Ann Skok, Wyoming, PA, Recipient of the John P. Moses Award for Public Law.

BACHELOR OF ARTS PROFESSIONAL WRITING
Nora Hannah Brown, Shavertown, PA; Michael Q. Ecker, Quakake, PA, Recipient of the Vincent D. Garvey Jr. Memorial Award for English and the Honorable Frank L. Pinola Award for the Pursuit of Law.

BACHELOR OF ARTS PSYCHOLOGY
Ashlie Michelle Alves, Shavertown, PA; Kelly Siobhan Carroll, West Pittston, PA; Kyra Christine Fauerbach, Peckville, PA; Michayla Rose Giacolone, Cato, NY; Samantha Lipperini, Scranton, PA; Kristen Siobhan Mahon, New York, NY, Recipient of the Reverend George P. Benaglia Language Award; Josephine Marie Martinez, Kingston, PA; Victor Hugo Mori, Wilkes-Barre, PA; Nguyen Thi Hai Duong, Wilkes-Barre, PA, Recipient of the 2022 Outstanding Adult Learning of the Year Award, the Grace Coakley Brooks Award for Excellence in Psychology, and the Christ the King Award for Theology; Abriana Posluszny, Shickshinny, PA.

BACHELOR OF ARTS SOCIOLOGY
Jacqueline Rose Martini, Morristown, NJ.

BACHELOR OF SCIENCE ATHLETIC TRAINING
Michael John Beljan, Bedminster, PA; Bobby B. Moyer, Pottsville, PA; Alexis Katelynn Prowker, Coopersburg, PA; Sarah Michelle Rustic, Monticello, NY; Alyssa Renee Stetler, Bloomsburg, PA, Recipient of the Distinguished Achievement Award in Athletic Training; Colby Thomas Toth, Bangor, PA.

BACHELOR OF SCIENCE BIOLOGY
Fatimah Mousa Alshakhs, Wilkes-Barre, PA; Emmanuelle Vanessa Camille, Decatur, GA, Recipient of the Regina Award for Biology; Rachel Corwin, Wilkes-Barre, PA; Manahil Mohammed Fallatah, Wilkes-Barre, PA; Rayan Ishaq M Filfilan, Saudi Arabia; Elaina Marie Freeze, Hanover, PA, Recipient of the Rev. James Dooyle, C.S.C. Volunteer of the Year Award; Trisha Conchita Gilla, Archbald, PA; Jessica J. Henderson, Bethlehem, PA; Erin King, Waltham, MA; Emily Elizabeth Kriston, Tremont, PA; Tyshawn Finesse Love, Wilkes-Barre, PA; Jincy Jacob Mathew, Philadelphia, PA; Evan Reboli, Pittston Township, PA; Nephthalie Alissa Rene, Meriden, CT; Cleo Mowery Schultz, Litchfield, NH; Alexander Lawrence Schwartz, Bangor, PA; Deryk K. Smith, Albrightsville, PA; Stephanie Alice Tabaka, Ansonia, CT; Molly Kathleen Winward, Morrisville, PA.

BACHELOR OF SCIENCE CHEMISTRY
Teagan Louise Campbell, Bloomsbury, NJ, Recipient of the Susquehanna Valley Section, American Chemical Society Award; Jessica Lee Kranick, Plymouth, PA; Patrick Joseph Mitchell, Pittston, PA, Recipient of the S. Idris Ley Memorial Award for the Highest Academic Achievement and the Philadelphia Chapter, American Institute of Chemists Award; Devon Jacob Shapiro, Pine Beach, NJ, Recipient of the Reverend James J. Sheehan Memorial Award in Chemistry; Connor Joseph Zekas, Larksville, PA.

BACHELOR OF SCIENCE CHEMISTRY – SECONDARY EDUCATION
Rebekka D. Ricca, Holland, PA.

BACHELOR OF SCIENCE COMPUTER AND INFORMATION SYSTEMS
Trevor Jordan Brown, Old Forge, PA; Grayson Kyle Henderson, Waterbury, CT; Thomas Luke Montvydas, Philadelphia, PA; Phuc Hoang Nguyen, Wilkes-Barre, PA; Nicholas Palazzolo, South Plainfield, NJ; Paramvir Singh Sidhu, Avoca, PA; William Trainor, Roaring Brook Township, PA;

BACHELOR OF SCIENCE COMPUTER AND INFORMATION SYSTEMS – BUSINESS
Jessica Propes, Forty Fort, PA; Girard David Scatena, Wilkes-Barre, PA; Grayson Thomas Waldron, Norristown, PA, Recipient of the Danielle Ruiz-Murphy Award for an Exceptional Student.

BACHELOR OF SCIENCE COMPUTER SCIENCE
Dominic M Adameck, Swoyersville, PA; Ibraheen Mohammed Alshekhi, Wilkes-Barre, PA; Anthony DeAngelo, Exeter, PA; Luke A. Meyer, Long Pond, PA, Recipient of the Lee Sweinberg Jr. Memorial Award for Computer Science and the King’s College Military Leadership Award; Bradley Michael Meyers, Sugar Notch, PA; Christopher Alan Pawlenok, Mountain Top, PA.

BACHELOR OF SCIENCE ENGINEERING - CIVIL
Travis E. Ankoff, Tunkhannock, PA; Christopher Silas Dionne, Andover, NJ; Michael Bradley O'Brien, Cinnaminson, NJ.

BACHELOR OF SCIENCE ENGINEERING - MECHANICAL
Duncan Jennings Breig, South Abington Township, PA; James Christen Dowling, Hillsborough, NJ; Kara Lynn Keim, Millersburg, PA; Aaron J Olsovsky, Plymouth Meeting, PA; Thomas Joesph Swiatek, Shickshinny, PA; Andrew Patrick Trainer III, Conshohocken, PA.

BACHELOR OF SCIENCE ENVIRONMENTAL SCIENCE
Angela Nicole Ceci, Tamaqua, PA; Cameron Joseph Corcoran, Laurel Run, PA; Danielle Kitchner, Hudson Falls, NY; Christian R.J. Michael, Nescopeck, PA; Magdalene Frances Moses, West Orange, NJ.

BACHELOR OF SCIENCE EXERCISE SCIENCE
Joshua Philip Anstett, Wilkes-Barre, PA; Elyaas B. Benson, New Castle, DE; Olivia Grace Bunch, Hanover, PA; Kimberly Ayana Camacho, East Stroudsburg, PA; Jo Anna Marie Cox, Forty Fort, PA; James Christopher Denara, New Hyde Park, NY; Robert Ellersick, Northampton, PA; Wiatt Katherine Hoffmann, Flemington, NJ; Kellyo Keane, Hawley, PA; Mitchell Garrett Kuehner, Poughkeepsie, NY; Zachary J. Lang, Easton, PA; Darryn Marek, Plains, PA; Paul Marinko Jr., Wilkes-Barre, PA; Darren Marte, Sloatsburg, NY; Izuchukwu D. Mozie, Scotch Plains, NJ; Andrew Joseph Pizarro, Goshen, NY; Brianna Noelle Raucci, Staten Island, NY; Joseph Allen Rey, Wilkes-Barre, PA; Morgan Sullivan, Forty Fort, PA; Skyler C. Smith, Fishkill, NY; Lexus Sakda Souriyavong, Old Forge, PA; Sydney Elizabeth Whitmire, Shickshinny, PA; Maddelena Loren Wnukowski, Philadelphia, PA; Xiangru Yuan, Wilkes-Barre, PA.

BACHELOR OF SCIENCE GENERAL SCIENCE
Vaughn Mary Hayes, Bethlehem, PA; Bailys Adelin Manuel, Somerset, NJ; Paige Elizabeth Parchinski, Dickson City, PA.

BACHELOR OF SCIENCE MEDICAL STUDIES
Jackilyn Joan Annelli, East Hampton, CT; Laura Elizabeth Bogert, Milford, PA; Krishna Brahmbhatt, Flushing, NY; Meghan Anne Brooks, Circleville, OH; Emily Bush, Wilkes-Barre, PA; Carlos M. Castillo, Nanticoke, PA; Kayla Onelia Cianfichi, Moscow, PA; Claire Coe, Oneonta, NY; Breaunna Colonna-Dotter, Walnutport, PA; Samantha Rose Cote, Collinsville, CT; Lauren Marie Crinella, Archbald, PA; Desmond Leon Crosswell Jr, West Babylon, NY; Grace Elizabeth Daly, Rochester, NY; Olivia F. Daniels, Northampton, PA, Recipient of the Dorothy Day Volunteer Award in Recognition of Four Years of Service; Victoria R Downey, Hanover Township, PA; Britney Amber Fandl, Catasauqua, PA; Michael Thomas Fleming, Oak Ridge, NJ; Lauren Leda Freeley, Pembroke, MA; Sarah Nancy Gabel, Jim Thorpe, PA; Cassandra Rose Genovese, Gilbertsville, PA; Sydney Lee Gnall, Barnesville, PA; Rebecca Caren Goldberg, Bryn Mawr, PA; Brianna Natalie Goldstein, Staten Island, NY; Emily Elizabeth Gordon, Bangor, PA; Paige Annelise Gould, Mountain Top, PA; Kristen Lynn Grebe, Phoenixville, PA; Angela Kelle Gyiele, Reading, PA; Nicholas Patrick Harth, Pittston, PA; Steffen Coppola Hude, Morrisville, PA; Christianna Elizabeth Huntzinger, White Haven, PA; Joseph Theodore Jones, York, PA; Taylor Rose Kaschak, Weston, PA; Meranda Jayne Keister, Newport, PA; Emily Leigh Kemme, Coatesville, PA; Nicole Marie Klitchko, Bethlehem, PA; Hubert Kostek, Long Pond, PA; Mary Katherine Kim Kushnerick, Gilbertsville, PA; Nathan Andrew Lawyer, Hanover, PA; Mia Francesca Maiolatesi, Carbondale, PA; Gracelyn Marsh, Larksville, PA; Kyrsten Elizabeth Meder, Philadelphia, PA; Gabriella Hope Medina, New Egypt, NJ; Ifrah Mehran, Mountain Top, PA; Sarah Elizabeth Miller, Harding, PA; Jacob C. Miller, Macungie, PA; Katelyn Rose Molnar, Toms River, NJ; Taylor Christina Mueller, Hockessin, DE; Mary Maria Naccarato, Wallingford, CT; Lindsey Novy, Hauppauge, NY; Jennifer Summers O'Connor, Gilbertsville, PA; Dakota Ray Oswald, Springville, PA; Freya Claire Peters, Stony Point, NY; Noah Alan Pettenati, Du Bois, PA; Brianna Catherine Prinz, Aberdeen, MD; Mikayla Quinn Reynolds, Dallas, PA; Morgan Elizabeth Richter, Hanover, PA; Hannah Bridget Robbins, Pittston, PA; Kaitlyn Junko Roberts, Mountain Top, PA; Caden Tyler Rozitski, Mountain Top, PA; Andrea Elizabeth Ruby, Duryea, PA; Angeline J. Ruckle, Hunlock Creek, PA; Taylor Marie Russo, Staten Island, NY; Annie Mae Ryan, Hillsborough, NJ; Elizabeth Catherine Savidge, South Windsor, CT; Jessica M Schaut, Pennsburg, PA; Mackenzie Renee Shughart, Mercersburg, PA; Matthew Ronald Silinskie, West Wyoming, PA; Michael Cy Tolan, Hazleton, PA; Alyson Leigh Wade, Drexel Hill, PA; Alexis Marie Washko, Pottsville, PA; Rose Watters, Jarrettsville, MD; Angelique Maria Wygonowski, Montague, NJ; Victoria Zaczynski, Branchburg, NJ.

BACHELOR OF SCIENCE MEDICAL STUDIES – LIFE SCIENCES
Mitchell John Forgash, Kingston, PA; Jeffrey Edward Schmude, Jr., Mountain Top, PA.

BACHELOR OF SCIENCE NEUROSCIENCE
Bryce C. Cousin, Sherrill, NY; Megan Elizabeth Kenzakoski, Bear Creek Township, PA; Mohammed Mansour Khodiri, Wilkes-Barre, PA; Bria Caitlyn Smith, Boyertown, PA; Anthony Charles Spina, Long Valley, NJ; Bryce Robinson Rain Van Deutsch, Shavertown, PA; Angela Marie Vigliotti, Syracuse, NY.

BACHELOR OF SCIENCE NURSING
Michael Arendash, Drums, PA; Samayah Letrice Coleman-Smith, Middletown, NY; Samantha A. Labenski, Nanticoke, PA; Veronica Angela Lockard, Berwick, PA, Recipient of the 2022 Outstanding Adult Learner of the Year Award; Hannah Elizabeth Redding, Wilkes-Barre, PA.

BACHELOR OF SCIENCE PHYSICS
Jonas Rineer, Camp Hill, PA; Samuel Franklin Moyer, Mechanicsburg, PA; Alexander G. Posly, Olyphant, PA; Hana St. Clair, Swoyersville, PA; Daniel Liam Michels, Fort Washington, PA.

BACHELOR OF SCIENCE PSYCHOLOGY
Taylor Ann Bradley, Kingston, PA; Bethany Rae Cabrera, Sussex, NJ; Shea Erin Lee, Norwich, CT; Kathryn L. Lombardo, Exeter, PA; Courtney Paige Miller, Whippany, NJ; Matthew Donald Raite, Woodbridge, NJ; Faith Schaffer, Coplay, PA; Michelle Tlatenchi, Wilkes-Barre, PA; Mary K. Wynkoop, Avalon, NJ.

BACHELOR OF SCIENCE BUSINESS ADMINISTRATION ACCOUNTING
Fatimah Hassan Alsayed, Kingston, PA; Brea R. Barnes, Pittston, PA; Shyann Nicole Church, Swoyersville, PA; Michael Gerry Dischiavi, Toronto, CA; Patrick Shane Galvin, Scranton, PA; Griffin John Gilroy, Scranton, PA; Mikayla Kidd, Monroe Township, PA, Recipient of the William G. McGowan School of Business Achievement Award for Human Resources Management; Angel Gabrielle Klemunes, Pittston, PA; Ray Llwellyn Knaub, West Wyoming, PA, Recipient of the Accounting Association Award in Memory of Chris Karmonick; William Richard Kotchik, Larksville, PA; Nicholas Paul Kurzinsky, Hazle Township, PA; Hannah Marvin, Shickshinny, PA; Leo Aidan McGowan, Moosic, PA; Lindsey Ann McManus, Wilkes-Barre, PA; Paul Jared Mikolajczyk, Mountain Top, PA; Samuel Nalesnik, Henryville, PA; Breana Lynn Olanovich, Moosic, PA; Erich Wittekind Olsen, Luzerne, PA; Aidan Matthew Oyler, Poughkeepsie, NY; Jacob Pawliczak, Goshen, NY; Lisa Nicole Radziak, Nanticoke, PA; Larson Alexander Rice, Kingston, PA; Rayna Teresa Roberts, Shavertown, PA, Recipient of the Award of the Pennsylvania Institute of Certified Public Accountants for Accounting; Kristopher Michael Rynkiewicz, Nanticoke, PA; Patrick T. Shire, Bensalem, PA; Tyler Lucas Sindel, Brick, NJ, Recipient of the John T. Stapleton Memorial Award for Accounting; Christopher Jeffery Snyder, Sugarloaf, PA; Emily Spencer, Nanticoke, PA; Jeffrey Joseph Talipan, Danielsville, PA; Christopher George Thomas, Nanticoke, PA; Alyssa Vikara, Tunkhannock, PA, Recipient of the John F. Curley, CPA, Award for Accounting Achievement; Ryan M. Welch, Drums, PA; Theodore John Wozniak, Wilkes-Barre, PA.

BACHELOR OF SCIENCE BUSINESS ADMINISTRATION ENTREPRENEURSHIP
Lindsey Marie Leppo, Dunmore, PA; Maria Santina Ostrum, Dallas, PA; Morgan Kahler Tabel, Cortland, NY, Recipient of the William G. McGowan School of Business Achievement Award for Management; John Wolk, Drums, PA.

BACHELOR OF SCIENCE BUSINESS ADMINISTRATION FINANCE
Meaad Ayedh Al Afra, Wilkes-Barre, PA; Muath Al afra, Kingston, PA; Turkey Abdulaziz Alhumaid, Wilkes-Barre, PA; Mario Vincent Bonacci, Dickson City, PA; Matthew J Bound, Furlong, PA; Christopher Daniel Dautrich, Dallas, PA; Antonia Marie Galasso, Lehighton, PA; Nickolas John Galey, Wilkes-Barre, PA; John Francis Glinsky, Olyphant, PA; Jude Nicholas Height, Ashley, PA; Connor Vincent Lavin, Glen Head, NY; Nicholas Taylor Lutz, Wilkes-Barre, PA; Thomas T Roberts, Mountain Top, PA, Recipient of the William G. McGowan School of Business Achievement Award for Finance; Connor John Smith, Swoyersville, PA.

BACHELOR OF SCIENCE BUSINESS ADMINISTRATION HEALTH CARE MANAGEMENT
Mohammed Ghunaim M Alrashed, Hanover Township, PA; Duaa Heydr Alshabrakh, Wilkes-Barre, PA; Abdulmjid Rufaid Alsharari, Kingston, PA; Alexis Nicole Crossley, West Pittston, PA; Genevieve Josephine Federici, West Pittston, PA; Griffin John Loureiro, Scranton, PA; Megan Shalyne O'Brien, Jenkins Township, PA; Madison Elizabeth Pamlanye, Newark, DE.

BACHELOR OF SCIENCE BUSINESS ADMINISTRATION HUMAN RESOURCES MANAGEMENT
Erika Castro Santana, Hazleton, PA; Natasha A Koslop, Mountain Top, PA; Megan Labatch, Wilkes-Barre, PA; Connor John McAndrew, Shavertown, PA; Nichole McNair, Hanover Township, PA; Kayla Penzone, Carbondale, PA; Jesus Alejandro Perdomo, Wilkes-Barre, PA; Dylan Christopher Ramage, Wappingers Falls, NY; Keisy D. Rodriguez, Hazleton, PA; Joel Nathaniel Williams, Pennsburg, PA.

BACHELOR OF SCIENCE BUSINESS ADMINISTRATION INTERNATIONAL BUSINESS
Mansour F. Abutaleb, Wilkes-Barre, PA; Beth Anne Albright, Northampton, PA, Recipient of the William G. McGowan School of Business Achievement Award for International Business and the All College Award; Mohammed S. Almubayrik, Wilkes-Barre, PA; Abdulrahman Alqaddan, Wilkes-Barre, PA; Maram Mohammed Alsheikh, Wilkes-Barre, PA; Audi Ali Binmahfouz, Wilkes-Barre, PA; Christienne L. Brown, Schenectady, NY; Karissa Lee Hartzell, Bath, PA; Bailey Leigh Jordan, Exeter, PA, Recipient of the St. André Bessette Award for Service in the Spirit of the Congregation of Holy Cross; Abdullah Obaid, Wilkes-Barre, PA; Saad Mohammed Rashed, Wilkes-Barre, PA; Maria Tlatenchi-Tapia, Wilkes-Barre, PA; Richard Stanley Werhun II, Plains, PA.

BACHELOR OF SCIENCE BUSINESS ADMINISTRATION MANAGEMENT
Abdulaziz Alahmad, Kingston, PA; Nasser Saeed Aldawsari, Wilkes-Barre, PA; Nader Fahd Aldhomeiry, Wilkes-Barre, PA; Abdulrahman Faisal Atyah Aljoahani, Wilkes-Barre, PA; Mohammed Abdulrahman Alturki, Wilkes-Barre, PA; Ashley Bellini Alvarado, Dix Hills, NY; Yousef Faisal Bahaydar, Wilkes-Barre, PA; Joseph Gregory Banks II, Dallas, PA; Shane Patrick Beyer, Phillipsburg, NJ; Shawn Timothy Burke Jr., Hackettstown, NJ; Brendan Caro, Northport, NY; Shawn J Clark, Ivyland, PA; Michael Adam Colombi, Middle Village, NY; Katelyn Tara Duffy, Kew Gardens, NY; Zachary James Edwards, Bethlehem, PA; Antione Tyrese Felder, Blackwood, NJ; Nicole Marie Fenner, Luzerne, PA; Charles William Fulton, Kingston, PA; Yousef Qasem Ghudaf, Wilkes-Barre, PA; Tekoah Carter Guedes, Thompson, PA; Mackenzie Joelle Anna Hasuga, Coal Township, PA, Recipient of the William G. McGowan School of Bus; Patrick Sean Holton, Wayne, NJ; Maximillian Alexander Horrego, Campbell Hall, NY; Olivia Rose Johnson, Pittston, PA; Sarah Elizabeth Jones, Exeter, PA; Isaac Asante Mensah, Kingston, PA; Martin Joseph Nealon III, Roaring Brook Twp, PA; Rachel Ann Nelligan, Moore, SC; Samuel J Parri, Jr., Fairlawn, OH; Matthew J. Piontkowski, Nanticoke, PA; Dirgham Abdulaziz Saleem , Wilkes-Barre, PA; Jake Thomas Scanlan, Feasterville Trevose, PA; Myles A. Shelton, Budd Lake, NJ; Alexander J Showalter, Thompson, PA; Luke Andrew Stavish, West Wyoming, PA; Yusef Hassan Ali Wheeler, Scotch Plains, NJ; Richard Wiaterowski, Nanticoke, PA; Kyre Isaiah Louis Zielinski, West Pittston, PA.

BACHELOR OF SCIENCE BUSINESS ADMINISTRATION MARKETING
Mikayla Marie Acree, Boonton, NJ, Recipient of the Marie F. Luksic Memorial Award for Theatre; Gabriel Michael Boccella, Aston, PA; Ann Grace Clarke, Dallas, PA; Brandon Gerard Daigle, Biddeford, ME; Haley Dow, Mountain Top, PA; Emily Morgan Dreyfus, Mountain Top, PA; Grace Frati, Newark, DE; Austin William Funair, Bristol, PA; Brendan H. Gambino, Churchville, PA; Laura Morgan Grzezdzinski, Wilkes-Barre, PA; Alexander Herbert Hawk, West Wyoming, PA; Jacob R Hopfenspirger, Francestown, NH; Patrick John Hughes, Media, PA; Kevin Thomas Hunter, Bluffton, SC; Nicole Marie Kerestes, Ashley, PA; Kara Kochanski, Shavertown, PA; Kevin David Kolaski, Clementon, NJ; Joseph Walter Lindsay, Harleysville, PA; Lynsey Elizabeth Maciejaszek, Wanamie, PA; Sara Lynn Mangold, Wilkes-Barre, PA; Morgan Mislitski, Nanticoke, PA; Tyler Moore, Elkridge, MD; Casey Robert Orlando, West Pittston, PA; Samantha Judith Rajza, Wilkes-Barre, PA; Antonio Williams Rogers, Mount Laurel, NJ; Kyle Gerard Shalvey, Blauvelt, NY; Alyssa Marie Charolette Siejna, Wilkes-Barre, PA; Corinne Marie Smith, Mountain Top, PA.